• Gjykata: Ja pse u lirua Frrokaj - Top Channel Albania - News - Lajme

  Gjykata e Lezhës tregoi argumentat se përse e liroi kryetarin e Bashkisë Fran Frrokaj, nënkryetarin Enver Hafizi dhe kryetarin e Këshillit të Qarkut, Gjok Ndoka, ndaj të cilëve caktoi arrest shtëpiak nën mbikëqyrjen e policisë.

  published: 21 Mar 2018
 • LIVE/ 'Arena' nga Dritan Hila - "Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?" (21 mars 2018)

  published: 21 Mar 2018
 • Ora News - Editorial nga "Arena": Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Migrimi i popullsisë është një fenomen i hershëm ndër shqiptarë. Ndryshe nga sa mendohet, ai ka traditë para skënderbejane, kur valë të popullsive migratore shqiptare dyndeshin drejt Greqisë dhe Italisë. Janë arvanitasit dhe arbëreshët e sotëm. Gjashtë deri në shtatë valë të tilla mendohet të kenë ndodhur, deri sa vijmë tek periudha post Skënderbe. Në librin e tij “Despotë të Epirit dhe princër të Maqedonisë” të përkthyer nga profesor Pëllumb Xhufi, studiuesi arbëresh Paolo Petta e trajton temën dhe pozicionet e emigrantëve arbër të mesjetës në Gadishullin Apenine. Në periudhën otomane është vështirë të përllogaritet zhvendosja e shqiptarëve. Por duhet thënë se mbizotëron mercenarizmi ushtarak. Regjimentet e mercenarëve shqiptarë do has...

  published: 21 Mar 2018
 • Arena - "Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?" (21 mars 2018)

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/emisionet/arena/emigrimi-pse-ikin-dhe-ku-shkojne-shqiptaret-21-mars-2018

  published: 22 Mar 2018
 • PSE president confident PSE-PDS merger completed by July

  Philippine Stock Exchange (PSE) president Ramon Monzon is confident the bourse is one step closer to getting both bond and stock market trading under one roof. Its purchase of a near 24 percent stake in the Philippine Dealing System, though, faces the same regulatory concerns it ran into on its first try. - Business Nightly, ANC, June 19, 2017 Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews

  published: 19 Jun 2017
 • 42-vjeçarja rrëfen tmerrin gjatë martesës: Ja pse u detyrova t'i lija fëmijët në fshatin SOS

  Emisioni "Me zemer te hapur" nga Evis Ahmeti ne News24 19 mars, 2018 Fatmira Hoxha eshte 42 vjec dhe vjen nga Tirana. Jeta e saj eshte e mbushur me dhimbje dhe veshtiresi te cilat hera heres duken te pakapercyeshme. Ju nenshtrua fatit, dy here u martua me shkesi dhe te dy per fatin e saj te keq ishin persona te papergjegjshem. Nga keto dy lidhje erdhen ne jete 2 vajza Enxhi dhe Besmira, por qe te dyja u njohen me te njejtin fat. U refuzuan nga babai, asnje ndjesi prinderore nuk u zgjua tek ta, i braktisen vogelushet qysh nga lindja dhe nuk u bene me te gjalle. Fatmira per pak kohe ka punuar tek plehrat ne sharre, atehere arrinte te siguronte vetem nje cope buke per te shuar sadopak urine, por barraka ne te cilen jetonin u shkaterrua plotesisht dhe ngelen ne qiell te hapur. E detyruar 42 ...

  published: 20 Mar 2018
 • Oldest PSE trader celebrates 100th birthday

  The Philippine Stock Exchange was in a celebratory mood Monday as it celebrated the 100th birthday of one of its founders, Alejandro de Castro. -- ANC Business Nightly, February 27, 2017

  published: 27 Feb 2017
 • Skandali te Rana e Hedhun gazetarja: Pse u lirua kryebashkiaku, ku gaboi prokuroria.Arrestim tjetër

  Emisioni "Studio e hapur" nga Eni Vasili ne News24 19 mars, 2018 Gaztarja Klodiana Lala ka zbuluar gjatë emsionit “Studio e Hapur” se edhe disa zonë të tjera bregdetare në jug të Shqipërisë, por edhe në veri janë në fazën e hetimeve. Bëhet fjalë për vijën bregdetare të jugut, konkretisht në Himarë, Vlorë, Sarandë, Divjakë, ndërsa në veri kemi Talen, Vajinin dhe Kunen. “Sa i përket qarkut të Lezhës kam zëra dhe burimë që thonë se do të ketë të tjerë të arrestuar, për faktin se hetimet janë shtrirë edhe në zona të tjera, për dyshime se janë tjetërsuar prona që nuk mund të kthehen për faktin se janë prona shteti. Përsa i përket paralajmërimit të Xhafës, sigurisht ai është një titullar politik dhe padiskutim që disponon informacionin e nevojshëm. Në dijeninë time pas goditjes që ndodhi në z...

  published: 20 Mar 2018
 • Dibër, kapet autori, ja pse e vrau 32 vjeçarin në portën e shtëpisë

  published: 20 Mar 2018
 • Ora News - Debati për teatrin, Bujar Kapexhiu: Pse nuk u shemb Banka e Shqipërisë?!

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Aktori Bujar Kapexhiu tha se të gjitha godinat e vjetra duhet të rikonstrukturohen dhe jo të shemben. Ai mori shembullin e Bankës së Shqipërisë, e cila nuk u shemb. Bujar Kapexhiu: Ka dy gjera kryesore qe duhen diskutuar, jo për projekte teatrosh, e rëndësishmja është kjo: Do ndërtohet një teatër i ri? Shumë bukur. Por ky teatër i ri ku do ndërtohet? Dhe nëqoftëse do ndërtohet këtu ku janë dy teatrot e vjetra, po i quajmë kështu, atëhere këto të dy, do prishen apo do qëndrojnë? Pra do të rrafshohen dy teatrot dhe do të ndërtohet një teatër i ri apo ky teatër i ri do ndërtohet sëbashku me rikonstruksionin e këtyre dy teatrove? Sot nga eksperienca botërore, kudo që të shkoni do të shikoni se godinat e vjetra nuk shemben por i qëndron e gjith...

  published: 19 Mar 2018
 • Ora News - Panucci: Ja pse e lashë jashtë liste Agollin. Kapiteni i ri do jetë...

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci dha një konferencë për shtyp për miqësoren që Shqipëria do të zhvillojë me Norvegjinë më 26 Mars. Tekniku italian ka folur rreth grumbullimit të lojtarëve të rinj si dhe lënien jashtë liste të veteranit Ansi Agolli. "Kam obligimin për të kërkuar lojtarë të rinj. Po thërrasim lojtarë të rinj dhe deri në qershor do të provoj lojtarë të rinj. Një bazë e kam vendosur, por do të thërrasë lojtarë të rinj. Kam biseduar me Agollin dhe jemi sqaruar. Në shtator ai mbush 36 vjeç, në qoftë se do të kem nevojë do ta kem në kosideratë. Do të kisha dashur ta trajnoja kur ai ishte 28-30 vjec." Përsa i përket çështjes së kapitenit, italiani u shpreh se shiriti do i takojë atij lojtari që ka më shumë prez...

  published: 19 Mar 2018
 • Ora News -Edhe pse shi,mbështetësit s'e braktisin Fran Frrokajn, para gjykatës thërrasin "Drejtësi!"

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Prej orës 09:00 në Gjykatën e Shkallës së Parë të Lezhës vijon seanca e vlerësimit të masës së sigurisë për kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj dhe 11 personave të tjerë të arrestuar për abuzime me pronat e bregdettit të Shëngjinit. Ndërkohë në dyert e gjykatës dhjetra mbështetës vazhdojnë të qëndrojnë edhe pse reshjet e shiut janë të dendura. Në momentin kur makina e policisë solli Frrokajn në oborrin e gjykatës mbështetësit e tij thërrisnin "Fran Frrokaj!" "Fran Frrokaj!" "Drejtësi!" "Drejtësi!" Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/edhe-pse-shi-mbeshtetesit-se-braktisin-fran-frrokajn-para-gjykates-therrasin-drejtesi

  published: 19 Mar 2018
 • First Day of the P.S.E. Went Well, Students Say

  For the latest news across Belize, visit: http://edition.channel5belize.com/ According to the Ministry of Education, some seven thousand, one hundred and ninety-nine Standard Six students sat the first day of the Primary School Examination in English and Science across the country today, down slightly from last year’s figures. There were slightly more females than males at three thousand, six hundred and thirty-three to three thousand, five hundred and sixty-six. The English and Science papers, in our experience, tend to be easier for candidates to tackle. News Five’s Aaron Humes reports that that’s probably why there were smiles on the faces of those we got to speak to at one examination center in Belize City this afternoon.

  published: 20 Mar 2018
 • Business Nightly: PSE bids goodbye to ‘home’ in Makati, transfers to BGC

  It was the end of an era for the Philippine Stock Exchange on Thursday as it finally said goodbye to its home of more than 50 years. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews

  published: 15 Feb 2018
 • 360 Gradë nga Artur Zheji - "Pse Shqipëria e acaron Athinën? " (17 tetor 2017)

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, i pyetur pas shpërthimit të akuzave në mediat italiane ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, thekon se ky është “domein” amerikan. Ngjela: Përgjimet janë në dorë të Uashingtonit. Po të jetë aq e thjeshtë sa mendon ministri, unë nuk besoj. Ky është domein amerikan. Thoni kryeministrit të mos lëvizi. Kështu ka ndodhur edhe në Itali. Ka precedentë në politikën e madhe. A është viktimë, a është përgjim i vërtetë? Xhafaj ka deklaruar që Policia ka qenë e implikuar në kanabis. Ministri i kësaj qeveri e ka thënë kështu. Tahirin ky e ka spostuar nga qeveria pa thënë pse. Të gjitha këto krijojnë dyshime. Politikisht është kjo; e kanë me Tahirin apo me kryeministrin do ta shikojmë! Për...

  published: 18 Oct 2017
 • Business Nightly: PSE begins first day at unified trading floor in BGC

  A new era begins for the Philippine Stock Exchange as it wraps up the first trading session at its news headquarters in Bonifacio Global City. This report gives us a look at the PSE through the years, and what it plans to do at its new home. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews

  published: 19 Feb 2018
 • '360 gradë' - "Pse nuk zbulohen vrasjet e bujshme apo kanë sfond politik?"

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Fijet politike të krimit dhe vrasjet e pazbardhur u debatuan në 360 Gradë të Artur Zhejit Vrasjet e pazbuluara dhe lidhjet e politikës me krimin e organizuar ishin tema e debatit të së enjtes në mbrëmje në 360 Gradë të Artur Zhejit në Ora News. Debati preku disa prej kirmeve më të dhushme dhe më shokuese në vend, ndërsa nuk munguan ndërhyrjet edhe nga familjarë të viktimave të dhunës prej krimit, që ende mbeten pa përgjigje. Të ftuarit, Genc Gjokutaj, avokat dhe gazetarët Erli Murati, Bledian Koka, Sokol Bregu, Anduena Llabani, e Kastriot Myftaraj, shpjeguan sipas tyre arsyet e mos zbardhjes së krimeve. Live në trasmetim drejtuesi Artur Zheji, mori një mesazh nga të afërm të familjes së gjykatësit të vrarë Skerdilajt Konomi, i cili d...

  published: 17 Nov 2017
 • Cemex debuts on PSE

  MANILA (UPDATE) - Cement giant Cemex Holdings Philippines made its debut on the Philippine Stock Exchange on Monday in one of the Philippines' biggest initial public offerings at the stock exchange. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews

  published: 18 Jul 2016
 • Stock rally continues with PSE hitting new record high

  Share prices continued to rally on Monday and hit a new record high just a few points shy of the 8,300 level.

  published: 18 Sep 2017
 • PH shares fall for 3rd day as foreign funds exit PSE

  Philippine shares fall for a third day as foreign investors turn net sellers, snapping a 10-day streak of inflows. - Business Nightly, ANC, August 23, 2017

  published: 23 Aug 2017
 • China looks to connect with ASEAN financial markets: PSE official

  China is looking at capital market integration and exploring how it can connect with ASEAN financial markets as part of its Belt and Road initiative, an official of the Philippine Stock Exchange said Friday.

  published: 15 Sep 2017
 • BOOM - Këta nga Vlora pse e kanë gjoksin me gropë???

  published: 23 Jan 2018
 • Calata plans to take firm to 'cryptocurrency exchange' amid reports of PSE delisting (part 1)

  The head of beleaguered agricultural firm Calata Corp. plans to take the company to a cryptocurrency exchange amid reports it has already been delisted from the Philippine Stock Exchange.

  published: 30 Oct 2017
 • Ora News - Ngjela në "360Gradë": Pse politikanët tanë kanë frikë nga Greqia?

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Avokati Spartak Ngjela i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se Shqipëria është tradhtuar nga politikanët e vet, ndërsa sqaron se pse politikanët shqiptarë kanë frikë nga Greqia. Ngjela: Shqipëria ka pasur një fatkeqësi të madhe në historinë e vet. 60% të krerëve kanë shitur interesin kombëtarë. Hajdutë. Para shtetit shqiptar. Pas shtetit janë shumë. Shqipëria deri në '81 nuk kishte folur për kosovarët. Nuk ekzistonte. Kanë frikë. Nga se? Prej pushtetit. Të rrëzon ai, në një mënyrë ose në një tjetër. Nuk është çështja që sot nuk dihet në qarqet ndërkombëtare në BE se ç'është Greqia. Nuk është e rastit që dalin dokumente pro Shqipërisë në analet ndërkombëtare. Mos harroni, Vatikani nuk i ka shpërthyer dokumentet akoma. Është influenca ...

  published: 08 Mar 2018
developed with YouTube
Gjykata: Ja pse u lirua Frrokaj - Top Channel Albania - News - Lajme

Gjykata: Ja pse u lirua Frrokaj - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Order:
 • Duration: 1:37
 • Updated: 21 Mar 2018
 • views: 1557
videos
Gjykata e Lezhës tregoi argumentat se përse e liroi kryetarin e Bashkisë Fran Frrokaj, nënkryetarin Enver Hafizi dhe kryetarin e Këshillit të Qarkut, Gjok Ndoka, ndaj të cilëve caktoi arrest shtëpiak nën mbikëqyrjen e policisë.
https://wn.com/Gjykata_Ja_Pse_U_Lirua_Frrokaj_Top_Channel_Albania_News_Lajme
LIVE/ 'Arena' nga Dritan Hila - "Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?" (21 mars 2018)

LIVE/ 'Arena' nga Dritan Hila - "Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?" (21 mars 2018)

 • Order:
 • Duration: 1:52:10
 • Updated: 21 Mar 2018
 • views: 4604
videos
https://wn.com/Live_'Arena'_Nga_Dritan_Hila_Emigrimi,_Pse_Ikin_Dhe_Ku_Shkojnë_Shqiptarët_(21_Mars_2018)
Ora News - Editorial nga "Arena": Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?

Ora News - Editorial nga "Arena": Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?

 • Order:
 • Duration: 9:38
 • Updated: 21 Mar 2018
 • views: 674
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Migrimi i popullsisë është një fenomen i hershëm ndër shqiptarë. Ndryshe nga sa mendohet, ai ka traditë para skënderbejane, kur valë të popullsive migratore shqiptare dyndeshin drejt Greqisë dhe Italisë. Janë arvanitasit dhe arbëreshët e sotëm. Gjashtë deri në shtatë valë të tilla mendohet të kenë ndodhur, deri sa vijmë tek periudha post Skënderbe. Në librin e tij “Despotë të Epirit dhe princër të Maqedonisë” të përkthyer nga profesor Pëllumb Xhufi, studiuesi arbëresh Paolo Petta e trajton temën dhe pozicionet e emigrantëve arbër të mesjetës në Gadishullin Apenine. Në periudhën otomane është vështirë të përllogaritet zhvendosja e shqiptarëve. Por duhet thënë se mbizotëron mercenarizmi ushtarak. Regjimentet e mercenarëve shqiptarë do hasen anembanë Evropës, nga stepat e Rusisë e deri në pyjet e Anglisë. Ajo që ka qenë e identifikueshme është emigracioni në Shtete e Bashkuara. Por numri nuk është domethënës. Pas pavarësisë është emigracioni politik i antizogistëve i cili shoqërohet edhe nga ai ekonomik. Franca dhe Amerika ishin objektivat e synuar, por vetë numri i vogël i popullsisë autoktone nuk lejonte një numër të madh emigrantësh. Duhet të vinte viti 1990 kur shqiptarët do të përjetonin dyndjen e parë në dhe të huaj i cili filloi në 2 korrik me dyndjen në ambasada. 5 mijë shqiptarë është kontingjenti i parë i shqiptarëve që largohen nga atdheu. Janë vala e parë e një popullsie e cila kishte arritur nivelin e 3.3 milionë banorëve. Kjo është edhe shifra më e lartë që shteti shqiptar ka pasur si nënshtetas të tij rezidentë. Pas kësaj dite fillon vetëm tkurrja, ku nuk mungojnë nga skenat e eksodeve biblike deri në ato dramatike. Tetë muaj pas ngjarjes së ambasadave, pason një valë tjetër emigrantësh. Në 6-7 mars 1991 25 mijë shqiptarë mësyjnë anijet, peshkarexhat, dhe çdo mjet që pluskonte për të arritur brigjet italiane. Ndërkohë nga kufijtë e jugut mësynin Greqinë një numër i pallogaritshëm njerëzish. Hemoragja nuk ka të ndalur. Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/article/editorial-nga-arena-emigrimi-pse-ikin-dhe-ku-shkojne-shqiptaret
https://wn.com/Ora_News_Editorial_Nga_Arena_Emigrimi,_Pse_Ikin_Dhe_Ku_Shkojnë_Shqiptarët
Arena - "Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?" (21 mars 2018)

Arena - "Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?" (21 mars 2018)

 • Order:
 • Duration: 1:45:37
 • Updated: 22 Mar 2018
 • views: 54
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/emisionet/arena/emigrimi-pse-ikin-dhe-ku-shkojne-shqiptaret-21-mars-2018
https://wn.com/Arena_Emigrimi,_Pse_Ikin_Dhe_Ku_Shkojnë_Shqiptarët_(21_Mars_2018)
PSE president confident PSE-PDS merger completed by July

PSE president confident PSE-PDS merger completed by July

 • Order:
 • Duration: 3:40
 • Updated: 19 Jun 2017
 • views: 384
videos
Philippine Stock Exchange (PSE) president Ramon Monzon is confident the bourse is one step closer to getting both bond and stock market trading under one roof. Its purchase of a near 24 percent stake in the Philippine Dealing System, though, faces the same regulatory concerns it ran into on its first try. - Business Nightly, ANC, June 19, 2017 Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews
https://wn.com/Pse_President_Confident_Pse_Pds_Merger_Completed_By_July
42-vjeçarja rrëfen tmerrin gjatë martesës: Ja pse u detyrova t'i lija fëmijët në fshatin SOS

42-vjeçarja rrëfen tmerrin gjatë martesës: Ja pse u detyrova t'i lija fëmijët në fshatin SOS

 • Order:
 • Duration: 1:18:00
 • Updated: 20 Mar 2018
 • views: 2706
videos
Emisioni "Me zemer te hapur" nga Evis Ahmeti ne News24 19 mars, 2018 Fatmira Hoxha eshte 42 vjec dhe vjen nga Tirana. Jeta e saj eshte e mbushur me dhimbje dhe veshtiresi te cilat hera heres duken te pakapercyeshme. Ju nenshtrua fatit, dy here u martua me shkesi dhe te dy per fatin e saj te keq ishin persona te papergjegjshem. Nga keto dy lidhje erdhen ne jete 2 vajza Enxhi dhe Besmira, por qe te dyja u njohen me te njejtin fat. U refuzuan nga babai, asnje ndjesi prinderore nuk u zgjua tek ta, i braktisen vogelushet qysh nga lindja dhe nuk u bene me te gjalle. Fatmira per pak kohe ka punuar tek plehrat ne sharre, atehere arrinte te siguronte vetem nje cope buke per te shuar sadopak urine, por barraka ne te cilen jetonin u shkaterrua plotesisht dhe ngelen ne qiell te hapur. E detyruar 42 vjecarja la fillimisht vajzen e vogel ne jetimoren e Korces dhe me pas i bashkoi te dyja dhe i coi ne fshatin Sos, vend ne te cilin vazhdojne te qendrojne edhe sot. Sa here qe shkon dhe i takon vogelushet qajne dhe kerkojne te qendrojne me te, por me zemren plage i duhet te shkeputet dhe te largohet pa ju dhene dot asnje shprese. Fatmira Hoxha kerkon nje strehe dhe nje pune qe te kete mundesi te marre te bijat ne shtepi dhe te jetojne te treja bashke.
https://wn.com/42_Vjeçarja_Rrëfen_Tmerrin_Gjatë_Martesës_Ja_Pse_U_Detyrova_T'i_Lija_Fëmijët_Në_Fshatin_Sos
Oldest PSE trader celebrates 100th birthday

Oldest PSE trader celebrates 100th birthday

 • Order:
 • Duration: 2:08
 • Updated: 27 Feb 2017
 • views: 736
videos
The Philippine Stock Exchange was in a celebratory mood Monday as it celebrated the 100th birthday of one of its founders, Alejandro de Castro. -- ANC Business Nightly, February 27, 2017
https://wn.com/Oldest_Pse_Trader_Celebrates_100Th_Birthday
Skandali te Rana e Hedhun gazetarja: Pse u lirua kryebashkiaku, ku gaboi prokuroria.Arrestim tjetër

Skandali te Rana e Hedhun gazetarja: Pse u lirua kryebashkiaku, ku gaboi prokuroria.Arrestim tjetër

 • Order:
 • Duration: 1:44:40
 • Updated: 20 Mar 2018
 • views: 1434
videos
Emisioni "Studio e hapur" nga Eni Vasili ne News24 19 mars, 2018 Gaztarja Klodiana Lala ka zbuluar gjatë emsionit “Studio e Hapur” se edhe disa zonë të tjera bregdetare në jug të Shqipërisë, por edhe në veri janë në fazën e hetimeve. Bëhet fjalë për vijën bregdetare të jugut, konkretisht në Himarë, Vlorë, Sarandë, Divjakë, ndërsa në veri kemi Talen, Vajinin dhe Kunen. “Sa i përket qarkut të Lezhës kam zëra dhe burimë që thonë se do të ketë të tjerë të arrestuar, për faktin se hetimet janë shtrirë edhe në zona të tjera, për dyshime se janë tjetërsuar prona që nuk mund të kthehen për faktin se janë prona shteti. Përsa i përket paralajmërimit të Xhafës, sigurisht ai është një titullar politik dhe padiskutim që disponon informacionin e nevojshëm. Në dijeninë time pas goditjes që ndodhi në zonën e IshmitRrogozhinë dhe Lezhë ka disa hetime të çelura për tjetërsim pronash edhe në jug të vendit. Bëhet fjalë për vijën bregdetare në zonën e jugut. Nuk e di me saktësi se në çfarë pike janë hetimet, por ajo çfarë mund të them me përgjegjësi është se deri tani janë siguruar prova që do pasojnë edhe me arrestime, të niveleve të ndryshme. Jugu është në pjesën dërrmuese i shkatërruar, pasi aty është ndërtuar pafund, biznese, resort turistike. Zonat prioritare ku ka hetime që po zhvillohen janë Vlora, Himara,Spille, Saranda, Divjaka, Talja, Vajinin dhe Kunen në veri. Të gjitha këto zona janë në fazën e hetimeve të hapura”, deklaroi Lala.
https://wn.com/Skandali_Te_Rana_E_Hedhun_Gazetarja_Pse_U_Lirua_Kryebashkiaku,_Ku_Gaboi_Prokuroria.Arrestim_Tjetër
Dibër, kapet autori, ja pse e vrau 32 vjeçarin në portën e shtëpisë

Dibër, kapet autori, ja pse e vrau 32 vjeçarin në portën e shtëpisë

 • Order:
 • Duration: 2:21
 • Updated: 20 Mar 2018
 • views: 3220
videos
https://wn.com/Dibër,_Kapet_Autori,_Ja_Pse_E_Vrau_32_Vjeçarin_Në_Portën_E_Shtëpisë
Ora News - Debati për teatrin, Bujar Kapexhiu: Pse nuk u shemb Banka e Shqipërisë?!

Ora News - Debati për teatrin, Bujar Kapexhiu: Pse nuk u shemb Banka e Shqipërisë?!

 • Order:
 • Duration: 3:30
 • Updated: 19 Mar 2018
 • views: 877
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Aktori Bujar Kapexhiu tha se të gjitha godinat e vjetra duhet të rikonstrukturohen dhe jo të shemben. Ai mori shembullin e Bankës së Shqipërisë, e cila nuk u shemb. Bujar Kapexhiu: Ka dy gjera kryesore qe duhen diskutuar, jo për projekte teatrosh, e rëndësishmja është kjo: Do ndërtohet një teatër i ri? Shumë bukur. Por ky teatër i ri ku do ndërtohet? Dhe nëqoftëse do ndërtohet këtu ku janë dy teatrot e vjetra, po i quajmë kështu, atëhere këto të dy, do prishen apo do qëndrojnë? Pra do të rrafshohen dy teatrot dhe do të ndërtohet një teatër i ri apo ky teatër i ri do ndërtohet sëbashku me rikonstruksionin e këtyre dy teatrove? Sot nga eksperienca botërore, kudo që të shkoni do të shikoni se godinat e vjetra nuk shemben por i qëndron e gjithë fasada anësore dhe ndoshta gërryhet nga brenda dhe bëhet nje konstruksion i brëndshëm, por anësoret gjithmonë qëndrojnë. Ju keni një shembull këtu shumë të bukur: Ishte banka, pse nuk u shemb banka? Për kërkesat që kishte ajo u shtua dhe u shtua me të njejtin stil dhe është shumë bukur. Unë dhe miq të tjerë kemi menduar që këto të dy të mos shemben, le të mos hyjmë në vlera historike e të tjera, por do të themi këto të dyja a janë në të vërtetë vlera historike, të qëndrojnë dhe midis këtyre të dyjave të cilat do rikonstruktohen dhe mund të rikonstruktohen, të bëhen fare mirë, midis tyre të bëhet një godinë e këtij stili apo një stil modern, klasik apo neo-klasik, këtë do ta zgjidhin arkitektët. Ajo godinë që do të ndërtohet midis këtyre të dyjave dhe do ti lidhë këto të dyja sëashku dhe aty duhet të ndërtohen mjediset qe i mungojnë këtyre dy teatrove. Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/debati-teatrin-bujar-kapexhiu-pse-nuk-u-shemb-banka-e-shqiperise
https://wn.com/Ora_News_Debati_Për_Teatrin,_Bujar_Kapexhiu_Pse_Nuk_U_Shemb_Banka_E_Shqipërisë
Ora News - Panucci: Ja pse e lashë jashtë liste Agollin. Kapiteni i ri do jetë...

Ora News - Panucci: Ja pse e lashë jashtë liste Agollin. Kapiteni i ri do jetë...

 • Order:
 • Duration: 0:43
 • Updated: 19 Mar 2018
 • views: 187
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci dha një konferencë për shtyp për miqësoren që Shqipëria do të zhvillojë me Norvegjinë më 26 Mars. Tekniku italian ka folur rreth grumbullimit të lojtarëve të rinj si dhe lënien jashtë liste të veteranit Ansi Agolli. "Kam obligimin për të kërkuar lojtarë të rinj. Po thërrasim lojtarë të rinj dhe deri në qershor do të provoj lojtarë të rinj. Një bazë e kam vendosur, por do të thërrasë lojtarë të rinj. Kam biseduar me Agollin dhe jemi sqaruar. Në shtator ai mbush 36 vjeç, në qoftë se do të kem nevojë do ta kem në kosideratë. Do të kisha dashur ta trajnoja kur ai ishte 28-30 vjec." Përsa i përket çështjes së kapitenit, italiani u shpreh se shiriti do i takojë atij lojtari që ka më shumë prezenca me kombëtaren shqiptare. "Në ditën që u prezantova si trajner thashë që ai që ka më shumë prezenca do të jetë kapiten. Kapiteni i ekipit kombëtar, është ai që do të ketë më shumë ndeshje. Llogaritë bëjini vetë." Panucci dha dhe pëlqimin e tij për dy talentet që luajnë në kampionatin shqiptar. "E ndjek kampionatin shqiptar. Gavazaj dhe Abazaj janë dy të rinj të talentuar të cilët në përballjen 1 me 1 janë tepër të fortë. Më pëlqejnë." Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/panucci-ja-pse-e-lashe-jashte-liste-agollin-kapiteni-i-ri-do-jete
https://wn.com/Ora_News_Panucci_Ja_Pse_E_Lashë_Jashtë_Liste_Agollin._Kapiteni_I_Ri_Do_Jetë...
Ora News -Edhe pse shi,mbështetësit s'e braktisin Fran Frrokajn, para gjykatës thërrasin "Drejtësi!"

Ora News -Edhe pse shi,mbështetësit s'e braktisin Fran Frrokajn, para gjykatës thërrasin "Drejtësi!"

 • Order:
 • Duration: 0:09
 • Updated: 19 Mar 2018
 • views: 235
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Prej orës 09:00 në Gjykatën e Shkallës së Parë të Lezhës vijon seanca e vlerësimit të masës së sigurisë për kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj dhe 11 personave të tjerë të arrestuar për abuzime me pronat e bregdettit të Shëngjinit. Ndërkohë në dyert e gjykatës dhjetra mbështetës vazhdojnë të qëndrojnë edhe pse reshjet e shiut janë të dendura. Në momentin kur makina e policisë solli Frrokajn në oborrin e gjykatës mbështetësit e tij thërrisnin "Fran Frrokaj!" "Fran Frrokaj!" "Drejtësi!" "Drejtësi!" Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/edhe-pse-shi-mbeshtetesit-se-braktisin-fran-frrokajn-para-gjykates-therrasin-drejtesi
https://wn.com/Ora_News_Edhe_Pse_Shi,Mbështetësit_S'e_Braktisin_Fran_Frrokajn,_Para_Gjykatës_Thërrasin_Drejtësi
First Day of the P.S.E. Went Well, Students Say

First Day of the P.S.E. Went Well, Students Say

 • Order:
 • Duration: 2:53
 • Updated: 20 Mar 2018
 • views: 116
videos
For the latest news across Belize, visit: http://edition.channel5belize.com/ According to the Ministry of Education, some seven thousand, one hundred and ninety-nine Standard Six students sat the first day of the Primary School Examination in English and Science across the country today, down slightly from last year’s figures. There were slightly more females than males at three thousand, six hundred and thirty-three to three thousand, five hundred and sixty-six. The English and Science papers, in our experience, tend to be easier for candidates to tackle. News Five’s Aaron Humes reports that that’s probably why there were smiles on the faces of those we got to speak to at one examination center in Belize City this afternoon.
https://wn.com/First_Day_Of_The_P.S.E._Went_Well,_Students_Say
Business Nightly: PSE bids goodbye to ‘home’ in Makati, transfers to BGC

Business Nightly: PSE bids goodbye to ‘home’ in Makati, transfers to BGC

 • Order:
 • Duration: 3:56
 • Updated: 15 Feb 2018
 • views: 1916
videos
It was the end of an era for the Philippine Stock Exchange on Thursday as it finally said goodbye to its home of more than 50 years. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews
https://wn.com/Business_Nightly_Pse_Bids_Goodbye_To_‘Home’_In_Makati,_Transfers_To_Bgc
360 Gradë nga Artur Zheji - "Pse Shqipëria e acaron Athinën? " (17 tetor 2017)

360 Gradë nga Artur Zheji - "Pse Shqipëria e acaron Athinën? " (17 tetor 2017)

 • Order:
 • Duration: 2:13:12
 • Updated: 18 Oct 2017
 • views: 45156
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, i pyetur pas shpërthimit të akuzave në mediat italiane ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, thekon se ky është “domein” amerikan. Ngjela: Përgjimet janë në dorë të Uashingtonit. Po të jetë aq e thjeshtë sa mendon ministri, unë nuk besoj. Ky është domein amerikan. Thoni kryeministrit të mos lëvizi. Kështu ka ndodhur edhe në Itali. Ka precedentë në politikën e madhe. A është viktimë, a është përgjim i vërtetë? Xhafaj ka deklaruar që Policia ka qenë e implikuar në kanabis. Ministri i kësaj qeveri e ka thënë kështu. Tahirin ky e ka spostuar nga qeveria pa thënë pse. Të gjitha këto krijojnë dyshime. Politikisht është kjo; e kanë me Tahirin apo me kryeministrin do ta shikojmë! Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/vendi/akuzat-per-tahirin-ngjela-zbulon-kush-qendron-pas/
https://wn.com/360_Gradë_Nga_Artur_Zheji_Pse_Shqipëria_E_Acaron_Athinën_(17_Tetor_2017)
Business Nightly: PSE begins first day at unified trading floor in BGC

Business Nightly: PSE begins first day at unified trading floor in BGC

 • Order:
 • Duration: 3:27
 • Updated: 19 Feb 2018
 • views: 1611
videos
A new era begins for the Philippine Stock Exchange as it wraps up the first trading session at its news headquarters in Bonifacio Global City. This report gives us a look at the PSE through the years, and what it plans to do at its new home. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews
https://wn.com/Business_Nightly_Pse_Begins_First_Day_At_Unified_Trading_Floor_In_Bgc
'360 gradë' - "Pse nuk zbulohen vrasjet e bujshme apo kanë sfond politik?"

'360 gradë' - "Pse nuk zbulohen vrasjet e bujshme apo kanë sfond politik?"

 • Order:
 • Duration: 2:19:44
 • Updated: 17 Nov 2017
 • views: 20477
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Fijet politike të krimit dhe vrasjet e pazbardhur u debatuan në 360 Gradë të Artur Zhejit Vrasjet e pazbuluara dhe lidhjet e politikës me krimin e organizuar ishin tema e debatit të së enjtes në mbrëmje në 360 Gradë të Artur Zhejit në Ora News. Debati preku disa prej kirmeve më të dhushme dhe më shokuese në vend, ndërsa nuk munguan ndërhyrjet edhe nga familjarë të viktimave të dhunës prej krimit, që ende mbeten pa përgjigje. Të ftuarit, Genc Gjokutaj, avokat dhe gazetarët Erli Murati, Bledian Koka, Sokol Bregu, Anduena Llabani, e Kastriot Myftaraj, shpjeguan sipas tyre arsyet e mos zbardhjes së krimeve. Live në trasmetim drejtuesi Artur Zheji, mori një mesazh nga të afërm të familjes së gjykatësit të vrarë Skerdilajt Konomi, i cili denoncoi mosveprimin e drejtësisë e cila ka lënë pa autorë edhe krimin mostruoz, ndanj një gjykatësi. “Mirëmbrëma z.Zheji, është plotësisht e vërtetë ajo që tha gazetari Erli Murati. Dosjet e deponimit të Julian Sinanaj është mbajtur për 6 muaj e mbyllur në sirtarin e prokurorit të çështjes që nuk është e lehtë të zbulohet kush ishte në atë kohë, apo është e lehtë dhe kur është pyetur oficeri gjyqësor”, shkroi i afërmi i gjykatësit. Ne emision po ashtu u trajtuan gjërësisht vrasjet e dhunshme të Artan Santon, oficerit të policisë Artan Cuku dhe një sërë krimesh të tjera që kanë shokuar Shqipërinë. Gazetari Bledi Koka tha në trasmetim se rikthimi i çështjes së Artan santos në temë debati bëhej sepse kjo e fundit tha ai është rifutur në agjendë për tu zbardhur. Koka tha se pas krimit ishin “peshqit e mëdhej” që kërkon drejtësia shqiptare. “Është rihapur sepse krijimi i taskforcës kërkon kapjen e peshqve të mëdhenj dhe peshqit e mëdhenj do të dalin edhe nga çështja e Artan Santos. Unë mund të them një gjë, që për këtë cështje vërtet policia dështoi në pjesën e parandalimit ama nuk ka dështuar në pjesën e identifikimit të personave”. Ndërkohë Sokol Bregu tha se problemi i vrasjeve të mëdha ishte fakti që drejtësi nuk kalonte dot nga dorasi apo ekzekutuesi të porositësi. Avokati Gjokutaj e cilësoi këtë një urë që prishej pas krimit, duke shpjeguar se kjo e bënte mjaft të vështirë zbardhjen e krimeve të rënda
https://wn.com/'360_Gradë'_Pse_Nuk_Zbulohen_Vrasjet_E_Bujshme_Apo_Kanë_Sfond_Politik
Cemex debuts on PSE

Cemex debuts on PSE

 • Order:
 • Duration: 11:14
 • Updated: 18 Jul 2016
 • views: 1878
videos
MANILA (UPDATE) - Cement giant Cemex Holdings Philippines made its debut on the Philippine Stock Exchange on Monday in one of the Philippines' biggest initial public offerings at the stock exchange. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews
https://wn.com/Cemex_Debuts_On_Pse
Stock rally continues with PSE hitting new record high

Stock rally continues with PSE hitting new record high

 • Order:
 • Duration: 7:34
 • Updated: 18 Sep 2017
 • views: 1337
videos
Share prices continued to rally on Monday and hit a new record high just a few points shy of the 8,300 level.
https://wn.com/Stock_Rally_Continues_With_Pse_Hitting_New_Record_High
PH shares fall for 3rd day as foreign funds exit PSE

PH shares fall for 3rd day as foreign funds exit PSE

 • Order:
 • Duration: 3:14
 • Updated: 23 Aug 2017
 • views: 331
videos
Philippine shares fall for a third day as foreign investors turn net sellers, snapping a 10-day streak of inflows. - Business Nightly, ANC, August 23, 2017
https://wn.com/Ph_Shares_Fall_For_3Rd_Day_As_Foreign_Funds_Exit_Pse
China looks to connect with ASEAN financial markets: PSE official

China looks to connect with ASEAN financial markets: PSE official

 • Order:
 • Duration: 5:27
 • Updated: 15 Sep 2017
 • views: 528
videos
China is looking at capital market integration and exploring how it can connect with ASEAN financial markets as part of its Belt and Road initiative, an official of the Philippine Stock Exchange said Friday.
https://wn.com/China_Looks_To_Connect_With_Asean_Financial_Markets_Pse_Official
BOOM - Këta nga Vlora pse e kanë gjoksin me gropë???

BOOM - Këta nga Vlora pse e kanë gjoksin me gropë???

 • Order:
 • Duration: 2:10
 • Updated: 23 Jan 2018
 • views: 32518
videos
https://wn.com/Boom_Këta_Nga_Vlora_Pse_E_Kanë_Gjoksin_Me_Gropë
Calata plans to take firm to 'cryptocurrency exchange' amid reports of PSE delisting (part 1)

Calata plans to take firm to 'cryptocurrency exchange' amid reports of PSE delisting (part 1)

 • Order:
 • Duration: 5:26
 • Updated: 30 Oct 2017
 • views: 1356
videos
The head of beleaguered agricultural firm Calata Corp. plans to take the company to a cryptocurrency exchange amid reports it has already been delisted from the Philippine Stock Exchange.
https://wn.com/Calata_Plans_To_Take_Firm_To_'Cryptocurrency_Exchange'_Amid_Reports_Of_Pse_Delisting_(Part_1)
Ora News - Ngjela në "360Gradë": Pse politikanët tanë kanë frikë nga Greqia?

Ora News - Ngjela në "360Gradë": Pse politikanët tanë kanë frikë nga Greqia?

 • Order:
 • Duration: 3:17
 • Updated: 08 Mar 2018
 • views: 7924
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Avokati Spartak Ngjela i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se Shqipëria është tradhtuar nga politikanët e vet, ndërsa sqaron se pse politikanët shqiptarë kanë frikë nga Greqia. Ngjela: Shqipëria ka pasur një fatkeqësi të madhe në historinë e vet. 60% të krerëve kanë shitur interesin kombëtarë. Hajdutë. Para shtetit shqiptar. Pas shtetit janë shumë. Shqipëria deri në '81 nuk kishte folur për kosovarët. Nuk ekzistonte. Kanë frikë. Nga se? Prej pushtetit. Të rrëzon ai, në një mënyrë ose në një tjetër. Nuk është çështja që sot nuk dihet në qarqet ndërkombëtare në BE se ç'është Greqia. Nuk është e rastit që dalin dokumente pro Shqipërisë në analet ndërkombëtare. Mos harroni, Vatikani nuk i ka shpërthyer dokumentet akoma. Është influenca e politikës amerikane që të dalin dokumente të tilla. Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/ngjela-ne-360grade-pse-politikanet-tane-kane-frike-nga-greqia
https://wn.com/Ora_News_Ngjela_Në_360Gradë_Pse_Politikanët_Tanë_Kanë_Frikë_Nga_Greqia
×