• Mjekët: Pse mbyten pushuesit - Top Channel Albania - News - Lajme

  Këtë sezon në plazhe mungojnë elementët e sigurisë, vrojtuesit, por në zona të caktuar edhe ekipet shëndetësore. Mjekët e Urgjencës së Durrësit që përballen me rastet e personave që mbyten në det tregojnë shkaqet.

  published: 16 Jul 2017
 • What investments can you get from PSE?

  Did you know that there are different kinds of investment securities you can get from the Philippine Stock Exchange? There's the common stocks, preferred shares, warrants, and more. So what are these and how do they work? -- ANC On The Money

  published: 18 Jul 2015
 • Foreign funds flee PSE; peso plunges to 7-year low

  The peso fell to a seven-year low Monday dragged by continued foreign fund outflows from the Philippine Stock Exchange. But as this report tells us, the net foreign selling appears to be slowing. - Business Nightly, ANC, September 26, 2016

  published: 26 Sep 2016
 • Ora News - BOOM: Fshati në gjyq me Ujësjellësin, rezultojnë debitor dhe pse pa ujë

  published: 19 Jul 2017
 • Një serb në Shqipëri, Gvozdenoviç: Pse jo edhe në Kosovë - Top Channel Albania - News - Lajme

  Postulati olimpik se sporti miqëson njerëzit dhe bashkon popujt, në historinë botërore ka treguar se nuk është thjesht një dogmë propagandistike.

  published: 15 Jul 2017
 • Cemex debuts on PSE

  MANILA (UPDATE) - Cement giant Cemex Holdings Philippines made its debut on the Philippine Stock Exchange on Monday in one of the Philippines' biggest initial public offerings at the stock exchange. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews

  published: 18 Jul 2016
 • Jay Peñaflor: Man behind P330-M PSE scam?

  Jose Cecilio “Jay” Peñaflor’s record at the Philippine Stock Exchange (PSE) provides insight on why so many trusted him with so much money. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews

  published: 08 Mar 2016
 • Lorik Cana intervistë ekskluzive për News 24: Pse e lashë Kombëtaren dhe nga do ia nis!

  Per me shume video dhe lajme klikoni Balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...

  published: 09 Sep 2016
 • Arena- "Pse nuk mbushen sheshet shqiptare!"

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT A është Shqipëria një vend ku protestohet apo në vendin tonë protestojnë vetëm partitë politike ? Pse mbetëm dhe një herë larg versionit Rumun ?Këto dhe shume pikëpyetje të tjera në lidhje mbi këtë fenomen morën përgjigje këtë të enjtë në emisionin Arena te Dritan Hilës Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/puntate/arena-pse-nuk-mbushen-sheshet-shqiptare/

  published: 03 Mar 2017
 • PSE index climbs back above 7,900

  The Philippine Stock Exchange index climbs back above the 7,900 with analysts attributing the increase on hopes for strong local corporate earnings and economic growth. - Business Nightly, ANC, July 17, 2017

  published: 17 Jul 2017
 • Oldest PSE trader celebrates 100th birthday

  The Philippine Stock Exchange was in a celebratory mood Monday as it celebrated the 100th birthday of one of its founders, Alejandro de Castro. -- ANC Business Nightly, February 27, 2017

  published: 27 Feb 2017
 • Mining stocks outperform peers at PSE

  Philippine shares start the week up, in line with broader Asia. Investors await more details on US President Donald Trump's economic policies, including what he promised to be "phenomenal" tax plan. - Business Nightly, ANC, February 20, 2017

  published: 20 Feb 2017
 • U vjen lajmi se është vetëvrarë, motrat rrëfejnë historinë: Ja pse besojmë se ai ështe ende gjallë

  Emisioni “Me zemer te hapur” nga Evis Ahmeti ne News24 Në studion e emisionit “Me zemër të hapur” u trajtua humbja misterioze e një 42-vjeçari në Londër. Familja njoftohet nga një i panjohur për vetëvrasjen e Bujar Zhupanit dhe më pas asnjë lajm. Dy motrat e emigrantit rrëfyen historinë e tij dhe dyshimet e tyre. Pse familja beson se ai është ende gjallë? Është bërë mëse një vit që një emigrant shqiptar në Londër s’ka asnjë shenjë jete. 42-vjeçari Buajr Zhupani emigrant në Angli humbi kontaktet me bashkëshorten, dy fëmijët e tij dhe prindërit më 14 shkurt të vitit 2016. Dy motrat e Bujarit, ndodhen sot në studion e emisionit me ‘Zemër të Hapur” në News 24 që të mësojnë të vërtetën, pasi nuk duan të besojnë lajmin e kobshëm që i dha një miku i tij, familjes. Sipas Shqipes, motrës më të mad...

  published: 14 Jul 2017
 • Sega is Teasing Big Sonic News.. Here's What it Should be | PSE

  Sega has recently taken to social media where it has repeatedly teased some big Sonic The Hedgehog news.

  published: 27 May 2016
 • PSE net outflows continue

  Philippine shares rise for the first time in five days, boosted by PLDT, and regional optimism over US President Donald Trump's economic plans. – ANC, Business Nightly, March 02, 2017

  published: 02 Mar 2017
 • Ora News - 'Vdeksh pse s’vdiqe ishalla', historia e Florit me gjyshen në 1997

  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Florian Binaj, aktori i njohur i Portokallisë tregon historinë me gjyshen në kohën e 1997, kur ishte hequr sikur e kishte goditur një plumb qorr. "Në 1997-tën isha 12 vjeç dhe mirë që rrinim të mbyllur në shtëpi, po mbyllnim edhe dritaret. Unë isha vetëm me nënën dhe ajo po tirrte lesh. Ca bëra, hapa dritaren, mora një stilolaps hapa një vrimë tek bluza, hodha pak bojë të kuqe dhe rrëzova komodinën. Loli thërriste nëna nga ana tjetër hiç unë, pasi më thirri disa herë erdhi afër meje dhe i shkuli flokët, duke thënë pse more atë dhe jo mua. Kur mua më ra një tufë flokësh në fytyrë dhe fillova të qeshja ajo më pa dhe filloi të thoshte, "Vdeksh pse s'vdiqe ishalla". Nga ky episod i pakëndshëm gjyshja mbajti shami tre muaj sa i dolën flokët e ...

  published: 20 May 2017
Mjekët: Pse mbyten pushuesit - Top Channel Albania - News - Lajme

Mjekët: Pse mbyten pushuesit - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Order:
 • Duration: 1:42
 • Updated: 16 Jul 2017
 • views: 84
videos
Këtë sezon në plazhe mungojnë elementët e sigurisë, vrojtuesit, por në zona të caktuar edhe ekipet shëndetësore. Mjekët e Urgjencës së Durrësit që përballen me rastet e personave që mbyten në det tregojnë shkaqet.
https://wn.com/Mjekët_Pse_Mbyten_Pushuesit_Top_Channel_Albania_News_Lajme
What investments can you get from PSE?

What investments can you get from PSE?

 • Order:
 • Duration: 4:25
 • Updated: 18 Jul 2015
 • views: 5644
videos
Did you know that there are different kinds of investment securities you can get from the Philippine Stock Exchange? There's the common stocks, preferred shares, warrants, and more. So what are these and how do they work? -- ANC On The Money
https://wn.com/What_Investments_Can_You_Get_From_Pse
Foreign funds flee PSE; peso plunges to 7-year low

Foreign funds flee PSE; peso plunges to 7-year low

 • Order:
 • Duration: 3:28
 • Updated: 26 Sep 2016
 • views: 3670
videos
The peso fell to a seven-year low Monday dragged by continued foreign fund outflows from the Philippine Stock Exchange. But as this report tells us, the net foreign selling appears to be slowing. - Business Nightly, ANC, September 26, 2016
https://wn.com/Foreign_Funds_Flee_Pse_Peso_Plunges_To_7_Year_Low
Ora News - BOOM: Fshati në gjyq me Ujësjellësin, rezultojnë debitor dhe pse pa ujë

Ora News - BOOM: Fshati në gjyq me Ujësjellësin, rezultojnë debitor dhe pse pa ujë

 • Order:
 • Duration: 25:27
 • Updated: 19 Jul 2017
 • views: 323
videos
https://wn.com/Ora_News_Boom_Fshati_Në_Gjyq_Me_Ujësjellësin,_Rezultojnë_Debitor_Dhe_Pse_Pa_Ujë
Një serb në Shqipëri, Gvozdenoviç: Pse jo edhe në Kosovë - Top Channel Albania - News - Lajme

Një serb në Shqipëri, Gvozdenoviç: Pse jo edhe në Kosovë - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Order:
 • Duration: 4:17
 • Updated: 15 Jul 2017
 • views: 95
videos
Postulati olimpik se sporti miqëson njerëzit dhe bashkon popujt, në historinë botërore ka treguar se nuk është thjesht një dogmë propagandistike.
https://wn.com/Një_Serb_Në_Shqipëri,_Gvozdenoviç_Pse_Jo_Edhe_Në_Kosovë_Top_Channel_Albania_News_Lajme
Cemex debuts on PSE

Cemex debuts on PSE

 • Order:
 • Duration: 11:14
 • Updated: 18 Jul 2016
 • views: 1594
videos
MANILA (UPDATE) - Cement giant Cemex Holdings Philippines made its debut on the Philippine Stock Exchange on Monday in one of the Philippines' biggest initial public offerings at the stock exchange. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews
https://wn.com/Cemex_Debuts_On_Pse
Jay Peñaflor: Man behind P330-M PSE scam?

Jay Peñaflor: Man behind P330-M PSE scam?

 • Order:
 • Duration: 3:15
 • Updated: 08 Mar 2016
 • views: 6976
videos
Jose Cecilio “Jay” Peñaflor’s record at the Philippine Stock Exchange (PSE) provides insight on why so many trusted him with so much money. Subscribe to the ABS-CBN News channel! - http://bit.ly/TheABSCBNNews Visit our website at http://news.abs-cbn.com Facebook: https://www.facebook.com/abscbnNEWS Twitter: https://twitter.com/abscbnnews
https://wn.com/Jay_Peñaflor_Man_Behind_P330_M_Pse_Scam
Lorik Cana intervistë ekskluzive për News 24: Pse e lashë Kombëtaren dhe nga do ia nis!

Lorik Cana intervistë ekskluzive për News 24: Pse e lashë Kombëtaren dhe nga do ia nis!

 • Order:
 • Duration: 27:43
 • Updated: 09 Sep 2016
 • views: 8394
videos
Per me shume video dhe lajme klikoni Balkanweb.com , faqja me e klikuar shqiptare...
https://wn.com/Lorik_Cana_Intervistë_Ekskluzive_Për_News_24_Pse_E_Lashë_Kombëtaren_Dhe_Nga_Do_Ia_Nis
Arena- "Pse nuk mbushen sheshet shqiptare!"

Arena- "Pse nuk mbushen sheshet shqiptare!"

 • Order:
 • Duration: 1:46:29
 • Updated: 03 Mar 2017
 • views: 5031
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT A është Shqipëria një vend ku protestohet apo në vendin tonë protestojnë vetëm partitë politike ? Pse mbetëm dhe një herë larg versionit Rumun ?Këto dhe shume pikëpyetje të tjera në lidhje mbi këtë fenomen morën përgjigje këtë të enjtë në emisionin Arena te Dritan Hilës Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/puntate/arena-pse-nuk-mbushen-sheshet-shqiptare/
https://wn.com/Arena_Pse_Nuk_Mbushen_Sheshet_Shqiptare
PSE index climbs back above 7,900

PSE index climbs back above 7,900

 • Order:
 • Duration: 1:55
 • Updated: 17 Jul 2017
 • views: 34
videos
The Philippine Stock Exchange index climbs back above the 7,900 with analysts attributing the increase on hopes for strong local corporate earnings and economic growth. - Business Nightly, ANC, July 17, 2017
https://wn.com/Pse_Index_Climbs_Back_Above_7,900
Oldest PSE trader celebrates 100th birthday

Oldest PSE trader celebrates 100th birthday

 • Order:
 • Duration: 2:08
 • Updated: 27 Feb 2017
 • views: 418
videos
The Philippine Stock Exchange was in a celebratory mood Monday as it celebrated the 100th birthday of one of its founders, Alejandro de Castro. -- ANC Business Nightly, February 27, 2017
https://wn.com/Oldest_Pse_Trader_Celebrates_100Th_Birthday
Mining stocks outperform peers at PSE

Mining stocks outperform peers at PSE

 • Order:
 • Duration: 2:32
 • Updated: 20 Feb 2017
 • views: 633
videos
Philippine shares start the week up, in line with broader Asia. Investors await more details on US President Donald Trump's economic policies, including what he promised to be "phenomenal" tax plan. - Business Nightly, ANC, February 20, 2017
https://wn.com/Mining_Stocks_Outperform_Peers_At_Pse
U vjen lajmi se është vetëvrarë, motrat rrëfejnë historinë: Ja pse besojmë se ai ështe ende gjallë

U vjen lajmi se është vetëvrarë, motrat rrëfejnë historinë: Ja pse besojmë se ai ështe ende gjallë

 • Order:
 • Duration: 1:15:34
 • Updated: 14 Jul 2017
 • views: 34593
videos
Emisioni “Me zemer te hapur” nga Evis Ahmeti ne News24 Në studion e emisionit “Me zemër të hapur” u trajtua humbja misterioze e një 42-vjeçari në Londër. Familja njoftohet nga një i panjohur për vetëvrasjen e Bujar Zhupanit dhe më pas asnjë lajm. Dy motrat e emigrantit rrëfyen historinë e tij dhe dyshimet e tyre. Pse familja beson se ai është ende gjallë? Është bërë mëse një vit që një emigrant shqiptar në Londër s’ka asnjë shenjë jete. 42-vjeçari Buajr Zhupani emigrant në Angli humbi kontaktet me bashkëshorten, dy fëmijët e tij dhe prindërit më 14 shkurt të vitit 2016. Dy motrat e Bujarit, ndodhen sot në studion e emisionit me ‘Zemër të Hapur” në News 24 që të mësojnë të vërtetën, pasi nuk duan të besojnë lajmin e kobshëm që i dha një miku i tij, familjes. Sipas Shqipes, motrës më të madhe, e cila tregon gjithçka di për vëllain, ishte pikërisht data 17 shkurt kur miku i tij nga Elbasani i telefonon për t’ju thënë se Bujari ishte vetëvarur në një park të Londrës për shkak të depresionit dhe trupi ndodhej në morg. “Lajmin e vetëvrasjes e mora vesh një natë kur isha tek prindërit, se unë jetoj në Durrës. Më telefon djali që kisha në Gjermani dhe thonë që më shkrujtën në nsn nga Anglia, një shok i Bujarit dhe i kishte thënë se ka vrarë veten. Por ai nuk e kishte parë trupin, askush nuk është lejuar që ta shoh. Ne s’kemi si e besojmë që është vetëvrarë pa e parë”,- thotë Shqipja mes lotësh. Tre ditë para se të merrnin vesh këtë lajm, Shqipja tregoi se Bujari kishte komunikuar normalisht me nënën e fëmijëve të tij, Shqipen dhe nuk dha asnjë shenjë dyshimi, madje e kishte uruar për Shën Valentin. Shqipja ndër të tjera tregoi se nuk mundën të flisnin më as me personin që dha lajmin e kobshëm. “Kaq ishte ajo telefonatë dhe më pas personi që na dha lajmin e zi mbylli atë numër dhe nuk iu dha mundësi më shumë familjarëve për shpjegime”,- tregoi ajo. Duke u ndalur tek ngjarja, motra tregon se numri i 42-vjeçarit ishte i padisponushem. Ato të dyja nuk e besojnë kurrë që vëllai i tyre është vetëvrarë, por dyshojnë që mund të jetë rrëmbyer. “Në vitin 1997 na është varur edhe një vëlla tjetër. Ishte i martuar dhe la dy vajza jetime. Bujari thoshte që s’do ta bëja kurrë një gjë të tillë, Sa herë që flisnim Bujari ishte kategorik për këtë lloj zgjidhje”,- tregon motra, ndër të tjera. Ne takimin e fundit, ne festat e fundvitit 2016 ai nuk kishte shfaqur asnje shqetesim dhe nuk kishte probleme. “Erdhi këtu, por unë nuk e takova, se isha në Gjermani. Erdhi na e bëri surprizë’,- thotë motra. Bujari ka sot dy djem, më i vogli nuk pati mundësi ta njohë, pasi lindi disa muaj pas humbjes së tij. Ai kishte më shumë se 20 vite në shtetin anglez, ku ishte pajisur dhe me pasaportë angleze. Ai njihej me identitetin e tij të plotë dhe qëndrimin e rregullt në këtë shtet ia kishte siguruar ish-nusja e parë me shtetësi angleze, ishte një martesë vetëm dy vjeçare dhe më pas ata u divorcuan. Humbja e tij mbetet mister dhe në faktin që ambasada jonë në Londër pas shumë kërkesave të familjarëve ende s’ka kthyer një përgjigje, qoftë dhe një konfirmim për vetëvrasje. 16 maj, 2017
https://wn.com/U_Vjen_Lajmi_Se_Është_Vetëvrarë,_Motrat_Rrëfejnë_Historinë_Ja_Pse_Besojmë_Se_Ai_Ështe_Ende_Gjallë
Sega is Teasing Big Sonic News.. Here's What it Should be | PSE

Sega is Teasing Big Sonic News.. Here's What it Should be | PSE

 • Order:
 • Duration: 2:47
 • Updated: 27 May 2016
 • views: 1633
videos
Sega has recently taken to social media where it has repeatedly teased some big Sonic The Hedgehog news.
https://wn.com/Sega_Is_Teasing_Big_Sonic_News.._Here's_What_It_Should_Be_|_Pse
PSE net outflows continue

PSE net outflows continue

 • Order:
 • Duration: 2:35
 • Updated: 02 Mar 2017
 • views: 815
videos
Philippine shares rise for the first time in five days, boosted by PLDT, and regional optimism over US President Donald Trump's economic plans. – ANC, Business Nightly, March 02, 2017
https://wn.com/Pse_Net_Outflows_Continue
Ora News - 'Vdeksh pse s’vdiqe ishalla', historia e Florit me gjyshen në 1997

Ora News - 'Vdeksh pse s’vdiqe ishalla', historia e Florit me gjyshen në 1997

 • Order:
 • Duration: 1:37
 • Updated: 20 May 2017
 • views: 3173
videos
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Florian Binaj, aktori i njohur i Portokallisë tregon historinë me gjyshen në kohën e 1997, kur ishte hequr sikur e kishte goditur një plumb qorr. "Në 1997-tën isha 12 vjeç dhe mirë që rrinim të mbyllur në shtëpi, po mbyllnim edhe dritaret. Unë isha vetëm me nënën dhe ajo po tirrte lesh. Ca bëra, hapa dritaren, mora një stilolaps hapa një vrimë tek bluza, hodha pak bojë të kuqe dhe rrëzova komodinën. Loli thërriste nëna nga ana tjetër hiç unë, pasi më thirri disa herë erdhi afër meje dhe i shkuli flokët, duke thënë pse more atë dhe jo mua. Kur mua më ra një tufë flokësh në fytyrë dhe fillova të qeshja ajo më pa dhe filloi të thoshte, "Vdeksh pse s'vdiqe ishalla". Nga ky episod i pakëndshëm gjyshja mbajti shami tre muaj sa i dolën flokët e reja,”- ka thënë duke qeshur Florian Binaj në emisionin ‘Mos i fol shoferit’ nga Rudina Dembacaj. Per ta pare emisionin e plote klikoni tek ky link: https://www.youtube.com/watch?v=_ChLehpcd_U
https://wn.com/Ora_News_'Vdeksh_Pse_S’Vdiqe_Ishalla',_Historia_E_Florit_Me_Gjyshen_Në_1997
×